Перший заступник голови Печенізької районної державної адміністрації провів виїзний прийом громадян

12 грудня 2017 перший заступник голови Печенізької районної державної адміністрації Михайло Анатолійович Никитченко провів виїзний... Детальніше

Служба у справах дітей інформує

Цього року  в нашому районі з 4 по  8 грудня, відповідно до Розпорядження Печенізької районної державної адміністрації від 31 жов... Детальніше

Головне меню
Банер
Банер
Банер
https://pp.vk.me/c624017/v624017714/3bd02/fE2g6uxlrSs.jpg
Банер
https://pp.vk.me/c629502/v629502714/17de5/cNx_Cltdxg4.jpg
Районна газета

Роз’яснення

щодо порядку отримання права на виконання будівельних робіт

на підставі повідомлення

Загальні засади отримання права на виконання будівельних робіт визначені статтею 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Виконання робіт з будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. метрів, господарських будівель і споруд, зокрема гаражів, які розташовані на присадибних, дачних і садових земельних ділянках, здійснюється після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Процедура подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт та його форма визначені Порядком виконання будівельних робіт (далі - Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

Замовнику (його уповноваженій особі) потрібно заповнити бланк повідомлення, який можна отримати у дозвільному центрі, територіальному органі або на сайті Держархбудінспекції України у рубриці «Законодавча та нормативна база» (додаток 1 до Порядку).

Після заповнення таке повідомлення необхідно подати до територіального органу Держархбудінспекції України особисто, надіслати рекомендованим листом з описом вкладення або подати через дозвільний центр за місцезнаходженням об’єкта будівництва.

Будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. метрів, господарських будівель і споруд, зокрема гаражів, відповідно до статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки. При цьому розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника, а відповідні графи у повідомленні не заповнюються.

Замовник набуває право на виконання будівельних робіт на наступний день після подання повідомлення.

Зразок заповненого повідомлення та коментарі щодо порядку його заповнення (окремо для юридичних та фізичних осіб) додаються.

Зразок заповнення повідомлення про початок виконання будівельних робіт для фізичних осіб

Зразок заповнення повідомлення про початок виконання будівельних робіт для юридичних осіб


Роз’яснення

 

щодо порядку отримання права на виконання будівельних робіт

на об’єктах І-ІІІ категорії складності

 

Загальні засади отримання права на виконання будівельних робіт визначені статтями 34 та 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

Виконання будівельних робіт на об’єктах І-ІІІ категорії складності (крім індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв.м та господарських споруд) здійснюється після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт.

Процедура подання декларації про початок виконання будівельних робіт та її форма визначені Порядком виконання будівельних робіт (далі - Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

Замовнику (його уповноваженій особі) необхідно заповнити бланк декларації, який можна отримати у дозвільному центрі, територіальному органі або на сайті Держархбудінспекції України у рубриці «Законодавча та нормативна база» (додаток 2 до Порядку).

Після заповнення два примірники декларації необхідно подати до територіального органу Держархбудінспекції за місцезнаходженням об'єкта будівництва особисто, надіслати їх рекомендованим листом з описом вкладення або подати через дозвільний центр.

Інспекція протягом п`яти робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених у ній даних, та, у разі подання та оформлення декларації з дотриманням установлених вимог, на безоплатній основі реєструє її.

Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції повертається замовнику.

Замовник набуває право на виконання будівельних робіт на наступний день після реєстрації декларації.

У разі втрати або пошкодження декларації Інспекція видає безоплатно дублікат зареєстрованої декларації протягом десяти робочих днів після надходження від замовника відповідної заяви з підтвердженням розміщення  ним у засобах масової інформації повідомлення про втрату чи поданням пошкодженої декларації.

Зразок заповненої декларації та коментарі щодо порядку її заповнення (окремо для юридичних та фізичних осіб) додаються.

Зразок заповнення декларації про початок виконання будівельних робіт для фізичних осіб

Зразок заповнення декларації про початок виконання будівельних робіт для юридичних осіб


Роз’яснення

 

щодо порядку отримання права на виконання будівельних робіт

на об’єктах ІV-V категорії складності

 

Загальні засади отримання права на виконання будівельних робіт визначені статтями 34 та 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Виконання будівельних робіт на об'єктах, що належать до IV і V категорій складності, здійснюється після видачі замовнику Держархбудінспекцією України дозволу на виконання будівельних робіт.

Процедура отримання дозволу та його форма визначені Порядком виконання будівельних робіт (далі - Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

Замовнику (його уповноваженій особі) на бланку згідно з додатком 5 до Порядку необхідно заповнити заяву про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, до якої додаються:

копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;

проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;

копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта;

копія ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт, засвідчена в установленому порядку (подається у разі потреби);

копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;

копії кваліфікаційних сертифікатів, засвідчені в установленому порядку (подаються з 1 червня 2012 р., крім сертифікатів інженерів технічного нагляду, які подаються з дня набрання чинності Порядком).

Після заповнення заяви її разом з пакетом документів необхідно подати до Держархбудінспекції України особисто, чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення.

Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходження до неї заяви з пакетом документів приймає рішення про надання дозволу або відмову в його видачі.

У разі втрати або пошкодження дозволу Інспекція видає безоплатно його дублікат протягом десяти робочих днів після надходження від замовника відповідної заяви з підтвердженням розміщення  ним у засобах масової інформації повідомлення про втрату чи поданням пошкодженого дозволу.

Зразки заповненої заяви на отримання дозволу на виконання будівельних робіт та коментарі щодо порядку її заповнення додаються.

 

 

Зразок заповнення заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт для фізичних осіб

Зразок заповнення заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт для юридичних осіб