Купання на Водохреща

19 січня прихильники здорового способу життя і любителі зануритися в крижану воду зібралися на Водохреща на пляжі річки Сіверський... Детальніше

Голова ХОДА назвала дороги, які ремонтуватимуть у 2018 році

Головні напрямки, по яких виконуватимуться роботи, Юлія Світлична визначила під час зустрічі з журналістами 18 січня. Детальніше

Головне меню
Банер
Банер
Банер
https://pp.vk.me/c624017/v624017714/3bd02/fE2g6uxlrSs.jpg
Банер
https://pp.vk.me/c629502/v629502714/17de5/cNx_Cltdxg4.jpg
Районна газета

Печенізька селищна рада Печенізького району Харківської області повідомляє про оприлюднення проекту рішення "Про затвердження програми поводження з відходами на території Печенізької селищної ради на 2013-2017 р.р." з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення Печенізької селищної ради "Про затвердження програми поводження з відходами на території Печенізької селищної ради на 2013-2017 р.р."  приймаються в письмовому або електронному вигляді протягом одного календарного місяця з дня його оприлюднення за адресою: 62801, пров.Б.Хмельницького, 2 «а», смт.Печеніги, Печенізького району, тел.6-13-85, 6-12-70 та на електронний адрес виконкому селищної ради pechenegi-possovet@yandex.ru в мережі Інтернет.

 

УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

ПЕЧЕНІЗЬКИЙ РАЙОН

ПЕЧЕНІЗЬКА СЕЛИЩНА РАДА

____ сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від «___»________ 2012 року                                                   смт. Печеніги

 

Про затвердження програми

поводження з відходами

на території Печенізької селищної ради

на 2013-2017 р.р.

 

 

З метою поліпшення техногенно-екологічної безпеки, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил на території Печенізької селищної ради, відповідно до ст.21 Закону України «Про відходи», ст.15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Печенізька селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити програму поводження з відходами на території Печенізької селищної ради на 2013-2017 р.р.(додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  постійні комісії Печенізької селищної ради з питань промислової політики, житлово-комунального господарства, благоустрою, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку (голова комісії Білоус Ю.П.) та з питань  аграрної політики, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (голова комісії Шидич А.В.).

 

Печенізький селищний голова                                                          В. Старікова

 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням ___ сесії VI скликання

Печенізької селищної ради

Від «___» __________ 2012 року

 

 

ПРОГРАМА

 

Поводження з твердими побутовими відходами на період 2013-2017 років

 

Ця програма визначає правові, організаційні та економічні засади діяльності,  пов’язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення твердих побутових відходів, їх збиранням, перевезенням, обробленням, утилізацією, знешкодженням та відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та  здоров’я  людини  на території Печенізької селищної ради.

Програму розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 265 «Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами».

Нормативно-правовою базою для розроблення Програми є Закони України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», інші нормативно-правові акти Президента України, Кабінету Міністрів України, центрального виконавчого органу з питань житлово-комунального господарства.

 

 

Розділ І

Вступна частина.

1. Загальні положення Програми

 

Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2013-2017 роки розроблено для розв'язання  проблем, пов’язаних з охороною довкілля та здоров’ям населення, однією з причин яких є низький рівень використання відходів. Ситуація, яка склалася в Україні з питання розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування глобальної проблеми, яка впливає на екологічний стан населених пунктів Печенізької селищної ради.

 

Питання поводження з твердими побутовими відходами є одним з ключових проблемних питань житлово-комунального господарства селищної ради як і в цілому галузі.

 

Існуюча структура системи санітарного очищення населених пунктів селищної ради недосконала та не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій. Побутові відходи складують у природних рельєфних утвореннях – урочищах, ярах, відпрацьованих кар’єрах. Це становить екологічну небезпеку, оскільки стічні води, насичені забруднюючими речовинами, потрапляють у водні об’єкти.

 

Для вивезення ТПВ комунальне підприємство «Джерело» має один сміттєвоз якого не достатньо, тому додатково господарство для перевезення сміття використовує неспеціалізовані транспортні засоби (бортовий автомобіль ГАЗ та трактор з причепом ).

 

Для населених пунктів Печенізької селищної ради, через відсутність коштів у бюджеті, придбання хоча б одного сміттєвоза, не кажучи про приведення сміттєзвалища до екологічно-безпечного стану, стало проблемою, яку неможливо вирішити без допомоги держави та залучення інвестицій. Разом з тим, такі видатки державним бюджетом не передбачені.

 

Зазначені проблеми передусім викликані складним фінансово-економічним станом житлово-комунальної галузі в цілому, низькою платою за поводження з ТПВ та обмеженими можливостями селищного бюджету в частині фінансування розвитку та утримання об’єктів поводження з ТПВ.

 

Ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних із поводженням з побутовими відходами, можливе лише за умови розв’язання основних завдань, визначених  Програмою поводження з твердими побутовими відходами на період 2013-2017 років (далі – Програма), яка враховує сучасний стан та перспективи розвитку у цій сфері.

 

2. Мета Програми

 

Основною метою програми поводження з твердими побутовими відходами на території Печенізької селищної ради на 2013 - 2017 роки є координація дій органів всіх гілок місцевої влади, суб'єктів господарювання та активізація населення для забезпечення реалізації загальнодержавної програми поводження з твердими побутовими відходами та державної політики в цій сфері, яка спрямована на підвищення ресурсозбереження, зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє природне середовище і здоров'я людей.

 

 

3. Основні завдання Програми

 

1. Проведення екологічних семінарів з цього питання в населених пунктах Печенізької селищної ради

2. Проведення роз’яснювальної роботи серед учнів навчальних закладів. Розроблення методичних рекомендацій для проведення занять серед дітей дошкільних дитячих закладів у виді ігор, для засвоєння правил з поводженням з твердими побутовими відходами.

 

3. Укладання договорів із споживачами послуг на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів.

 

4. Налагодження схем збору відходів  від населення, підприємств та організацій.

 

5. Запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів (далі – ТПВ) за фракціями: скло, папір, пластик, текстиль.

 

6. Запровадження контейнерів та «євроконтейнерів» в населених пунктах Печенізької селищної ради, для роздільного збору ТПВ.

 

7. Зменшення обсягів утворення відходів, їх переробка та часткове захоронення на звалищах;

 

8. Врегулювання тарифів та підвищення рентабельності і ефективності виробничої діяльності;

 

9. Покращення якості і розширення обсягів надання послуг;

 

10. Впровадження системи моніторингу поводження з ТПВ та покращення обліку і звітності;

 

11. Зменшення негативного впливу ТПВ на довкілля і здоров'я населення.

 

 

Розділ ІІ .

4. Сучасний стан сфери поводження з твердими побутовими відходами

 

Населення Печенізької територіальної громади складає 6,432 тис. чол.  В її межах функціонують промислові підприємства, підприємства  побутового обслуговування населення (перукарні), об'єкти торгівлі, ринок, установи соціально - культурного призначення - загальноосвітня школа, дитсадки, будинок культури і інші культурно-розважальні заклади, а також державні установи.  В межах території Печенізької селищної ради є полігон ТПВ загальною площею 1 га, який має паспорт місця видалення відходів (погоджений в 2003 році).

Недостатня організації збирання твердих побутових відходів в приватному секторі призводить до утворення стихійних звалищ в ярах, посадках і т.п., що значно погіршило екологічний і санітарний стан території і довкілля Печенізької територіальної громади в останні 10-15 років. Також досягнення в технології виробництва синтетичної тари і упаковочної продукції та продукції побутового вжитку, яка не підлягає поверненню для повторного вживання і не збирається для переробки, значною мірою вплинуло на збільшення накопичення ТПВ і засмічення довкілля.

Збиранням ТПВ на території Печенізької селищної ради займається комунальне підприємство «Джерело»,  яке має  один вантажний автомобіль для вивезення сміття. В селах контейнери та площадки для збирання сміття відсутні. Сортування відходів не проводиться. На території в межах Печенізької територіальної громади триває процес утворення несанкціонованих звалищ ТПВ, непоодинокі випадки коли побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях  –  балках, ярах, лісах, захисних лісосмугах, тощо.

За 9 місяців 2012 року від населення Печенізької територіальної громади було вивезено  458 тонн  ТПВ (за 2011 рік – 351 т. ТПВ).

 

Розділ ІІІ.

5. Основні завдання Програми

 

Для досягнення мети програми передбачається:

Головним завданням Програми є створення екологічно безпечного полігону утилізації твердих побутових відходів та впровадження системи роздільного збору  відходів  з використанням вторинної сировини, у тому числі:

- зниження та повна ліквідація екологічної напруги;

- запровадження ресурсозберігаючих технологій;

- створення нових робочих місць;

- підвищення іміджу місцевої влади в питаннях поводження з ТПВ;

- підвищення культури споживання;

- інформування громадськості;

- співпраця місцевої влади, громадськості та підприємців у проведенні заходів екологічних програмах. - реформування системи санітарного очищення ;

- організація збирання та вивезення ТПВ з приватного сектору;

- посилення контролю за діючим звалищем побутових відходів для запобігання шкідливому впливу на довкілля та здоров'я людини, рекультивацію земельної ділянки після закриття звалища;

- зменшення обсягів захоронення ТПВ шляхом упровадження нових сучасних високоефективних методів збирання, перевезення, зберігання.

 

Розділ ІV.

 

6. Основні напрямки розв'язання завдань Програми

 

Розв'язати основні завдання можливо за такими напрямками:

 

- розподіл територій загального користування та призначення відповідальних за стан благоустрою на цих територіях, включаючи і на договірних засадах;

 

- організація збирання та вивезення ТПВ з приватного сектору;

 

- ліквідація несанкціонованих звалищ та санація території;

- облаштування контейнерних майданчиків для впровадження системи роздільного збору  відходів  з використанням вторинної сировини;

 

- залучення підприємств по збиранню вторинної сировини;

 

- передбачити в генеральному плані смт.Печеніги місць для облаштування контейнерних майданчиків для впровадження системи роздільного збору  відходів  з використанням вторинної сировини;

 

- виготовлення проектно – кошторисної документації на місця облаштування контейнерних майданчиків для впровадження системи роздільного збору  відходів  з використанням вторинної сировини;

 

- замовлення та виготовлення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок під полігон твердих побутових відходів та місця облаштування контейнерних майданчиків для впровадження системи роздільного збору  відходів  з використанням вторинної сировини;

 

- впровадження новітніх технологій щодо переробки ТПВ.

 

Розділ V.

7. Етапи виконання Програми

 

Згідно з додатками Програми передбачається здійснити її виконання у 2 етапи:

- перший (2013 -2014 роки) – створення нормативно - правової бази у сфері поводження з ТПВ, реформування системи управління;

 

- забезпечення сприятливих умов для залучення коштів з метою технічного переоснащення системи санітарного очищення територій населених пунктів;

 

- другий (2014-2017 роки) – впровадження нового обладнання;

 

- забезпечення належного санітарного стану населених пунктів;

 

- перетворення сфери поводження з побутовими відходами на рентабельну підгалузь житлово - комунального господарства.

 

Розділ VІ.

8. Механізм забезпечення Програми.

 

Виконання Програми відповідно до своїх повноважень на місцевому рівні забезпечує Виконавчий комітет Печенізької селищної ради на чолі з селищним головою, комунальне підприємство «Джерело» та районна санітарно - епідеміологічна станція .

Контроль за ходом реалізації програми здійснюють, селищний голова, постійні комісії селищної ради з питань соціально-економічного і культурного розвитку. планування, обліку, бюджету, фінансів і цін, з питань промислової політики, житлово-комунального господарства, благоустрою, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку; аграрної політики, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Фінансове забезпечення реалізації заходів, передбачених програмою, базується на основі чинного законодавства з залученням коштів:

- селищного бюджету;

- районного бюджету;

- державного бюджету, в тому числі Державного фонду охорони навколишнього природного середовища;

- приватного капіталу;

Розділ VІІ.

9. Очікувані результати впровадження Програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

 

- ліквідувати стихійні сміттєзвалища;

- зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє середовище;

- зменшити обсяги захоронення побутових відходів;

- перетворити сферу поводження з ТПВ на самоокупну та рентабельну галузь комунального господарства.

Оснащення комунального підприємства сучасними сміттєвозами і контейнерами дозволить зменшити кількість несанкціонованих сміттєзвалищ та покращити екологічний стан як населених пунктів, так і довкілля. Дасть змогу надавати мешканцям відповідні якісні послуги.

 

Розділ VIІI.

10. Орієнтовні обсяги фінансування Програми.

 

Виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами передбачає орієнтовну суму фінансувань за 2013-2017 роки в розмірі 1730,0 тис. грн.

 


Додаток

до рішення ___ сесії Печенізької селищної ради VI скликання

від «___» ________ 2012 року

Заходи

Програми поводження з твердими побутовими відходами в Печенізькій селищній раді на 2013-2017 роки

 

Заходи Програми

Відповідальні виконавці

Термін виконання

(рік)

Обсяг фінансування,

тис. грн..

Джерела фінансування

1. Переглянути діючі схеми санітарної очистки населених пунктів району та розробити заходи санітарної очистки і утилізації відходів з урахуванням можливостей та сучасних технологій поводження з побутовими відходами

селищна рада,

райсанепідемстанція

2013

 

60,0

 

Селищний бюджет, кошти ПКП «Джерело»

2. Ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища твердих побутових відходів  та не допустити їх утворення

селищна рада,

райсанепідемстанція

До 01.04.2013

 

 

120,0

 

Селищний бюджет, кошти ПКП «Джерело»

3. Забезпечити 100- то відсоткове охоплення житлових будинків приватного сектора централізованим вивезенням сміття

ПКП «Джерело»

 

До 01.03.2013

-

-

4.Привести в належний санітарний стан існуюче сміттєзвалище (огорожа, під'їзні шляхи, захисні зони, відведення стічних вод, виготовлення проектно – кошторисної документації, проектів землеустрою, паспортів відповідно до санітарних правил влаштування та утримання полігонів для ТПВ

селищна рада,

райсанепідемстанція, ПКП «Джерело»

2013-2017

 

320,0

 

Селищний бюджет

 

5.Забезпечити своєчасну та ефективну роботу по збираннюта вивезенню твердих

побутових відходів з територій зон відпочинку

селищна рада,

ПКП «Джерело»

 

2013-2014

 

 

Селищний бюджет, кошти ПКП «Джерело»

6.Створити мережу приймальних пунктів вторинної сировини

селищна рада

2013-2017

480,0

 

Селищний бюджет, кошти ПКП «Джерело»,

кошти суб’єктів підприємницької

діяльності

7.Через засоби масової інформації, заклади освіти проводити роз'яснювальну, навчально - виховну роботу щодо поводження з твердими побутовими відходами

Відділ освіти райдержадміністрації;

райсанепідем-

станція

 

2013-2017

 

-

Бюджетні кошти

 

8. Впровадити новітні технології, сучасні та ефективні засоби механізації, оновити парки сміттєвозних машин та контейнерного господарства:

 

 

 

 

- контейнеровоз ГАЗ-3307 для збору та вивозу ТПВ

селищна рада,

ПКП «Джерело»

 

2014

 

150,0

 

Бюджетні кошти

 

- контейнери - 200 шт

селищна рада,

ПКП «Джерело»

2013 -2017

 

600,0

 

Селищний бюджет

 

Всього

*

*

1730,0

*